Atradimai

Plojimai! Geriausiems blog’ams

2016 balandžio 27

Aš prisipažįstu (nors čia greičiau skambės kaip išdavystė): lietuviškų blogų tarp mano skaitomiausių – mažuma. Nes nors jų tokia galybė (o tai labai smagu), tačiau tik vienetai tokių, kurie patenkina visus mano lūkesčius (bet ir tokių – čia apie blog’us – vis daugiau, kas dar smagiau). Ir, užbėgant už akių, tų lūkesčių iki kaklo ne tik kitų, bet ir savo pačios daržui. Juk norisi mokytis iš geresnių, nei pats esi.

O čia visų pirma – už tuos norus pasitempti ir ieškoti geriausio – ačiū Viktorijai, ir jos „Geriems blogams“.

Gal aš čia kiek išlepusi, bet norisi kokybės ir visaip kaip gražaus turinio. Nuotraukų, praėjusių bent instagram’o filtrus, netikėto požiūrio, drąsios nuomonės bei įvairiapusių įrašų.

O labiausiai – įdomios asmenybės užkulisiuose. Kuri galiausiai kaip koks herojus iš  kokių „Žmonių“ puslapių – žaviesi, seki, siurbi mintis, kasdienybės vaizdus, kopijuoji. Ir slapta tikiesi sutikti gatvėje, kad pasiūlytum kavos. Nes visi žemiau išvardintieji man, atrodo, jau labai artimi.

Tad mano sąraše pirmiausia – asmenybės, kuriomis žaviuosi. Ir jų blog’ai – mano pačios veidrodis. Refleksija pomėgių, požiūrio, svajonių, gyvenimo būdo. O dažniausiai, dar neišsipildžiusių svajonių.

Taigi, mano geriausieji.

 • Mada ir stilius – gražu pažiūrėti, bet madų žurnalai, pasivaikščiojimai parduotuvėse vietoj terapijos ar „neturiu ką apsirengti“ – nelabai apie mane. Tad visa ta begalybė blog’ų apie stilių! Ir jų, deja, didelė dalis apie tą patį: kaip suderinti megztuką iš „H&M“, džinsus iš „Lindex“ ir „Aldo“ batus. Suprantama, dalis jų komerciniais abiem pusėms naudingais sumetimais. Bet likę… Kam? Juk stilius, jos ir visos pačios sako, tai toks teatras iš kasdienės spintos, tai viskas, kas apie tave, tik vaizdu, o ne žodžiu, paieškos, drąsa ir nuomonė. Na tokių tinklaraščių, pripažįstu, jau ne vienas. Tačiau mano mėgstamiausi du: jau praeitąmet minėtas ir dar neatsibodęs Vilijos tinklaraštis apie stilių (o ne greitosios mados vitrinų turinį) ir naujas atradimas – Lauros Latour spintos teatras (tiesiog „stiliumi“ neapsiverčia liežuvis pavadinti), ir išsamios istorijos apie madą. Apie tą, didžiosiomis raidėmis.
 • Kalbėjau apie refleksiją. Sigita ir jos „Ten kur namai“ – viena iš priežasčių, kodėl man pagaliau su meile norisi kurti savus namus. O ne tik pirkti, pirkti ir kaupti, kas vos gražiau (ar pigiau). Sentimentai dar ir todėl, kad tai bene pirmasis lietuviškas tinklaraštis, kurį pradėjau sekti. Ačiū tau, Sigita! Dar ir už tai, kad lentynoje vis gausiau nugula interjero nuotraukų ir istorijų albumai.
 • Turbūt aš vis dar labiausiai tinku į tą blog’ų sąrašą apie vaikus ir mamas. Tačiau mano pačios favoritų vos keli. Jaukios ir šeimyniškos, ir tuo paperkančios Mortos istorijos mandriu.com (ir dar jos atvirukai!). O didžiausias metų atradimas internete – „Mamystės“ projektas. Čia bus už viešą meilės prisipažinimą, bet Aušros mintys, jos surašytos mamų kasdienos istorijos – smarkus įkvėpimas! Ir sąžinės balsas, kad ne viskas, kas man kaip mamai galvoj ir ant liežuvio – teisinga savo ir kitų atžvilgiu. Neįkyrios pamokos apie toleranciją, pakantumą kitokiai nuomonei ir pačios priesingam gyvenimo būdui.
 • Kalbėjau apie visaip kaip gražų turinį. Ir čia „Datflamie“ ir Ugnė už viso to – man lyderė. O jos blog’o bei „Instagramo“ vaizdų sintezė – įkvepia. Ir ne tik dėl to, jog rausva – mano slaptas fetišas.

 • Kai pagaliau suvoki, kad visų pasaulio knygų niekaip nesuskaitysi, užsinori pačių geriausių. Turiu bėdą – net ir blogiausią skaitinį privalau pabaigti iki paskutinio puslapio. Nes gal jame vis dėlto kas nors? Tad įdomi, o svarbiausia protingais argumentais (o ne tik patiko/nepatiko) pagrįsta ir kritiška nuomonė apie knygą iš žmogaus, kurių jis skaito daug – smarkiai į pagalbą. Ir čia Fantastiškų (-os) knygų žiurkės – mano favoritas. Beje, nemažai įrašų (ne tik nešališkų recenzijų, o vertinimo, persipynusio su asmeninėmis istorijomis) ir apie knygas vaikams. Viešas ačiū!
 • Viktorija – vienas tų žmonių, kurios mano pažįstamų rate turbūt niekaip nebūtų atsiradę be blog’o. Ir jos (o ir jau ne tik jos – autorių daugėja) tos labai moteriškos istorijos Virtuvėje! Ji pasakojo apie juodraščių krūvas lentynose, ir šitai labai matosi – kiekvienas įrašas išjaustas iki kiekvieno žodžio. Apie moterį, su galybe vaidmenų ir kaip jų kiekvieną puoselėti.
 • Strelka ir Belka – o autorė viena. Sako, dvilypė, nuolat besiginčijanti su savimi. Ir nors čia daugiausiai apie vietas, kur duoda skaniai pavalgyti, arba skanius dalykus asmeninėje virtuvėje. Tačiau man įdomiausia visa kita – nuomonės, pastebėjimai, kritika. Kaskart su argumentais, be banalaus pilstymo į kiaurą ir moksliniais psichologiniais pagrindimais.
 • Esu viena tų, nuolat kovojančių su savo svoriu. Ir, pagalvojau, nepamenu saves kada taip nuoširdžiai skanavusios kokį saldėsį be jokios užuominos apie priekaištus pačiai sau dėl „per daug cukraus/per daug kalorijų/per mažai sporto“. Ne apie tai šįkart, bet čia pagrindinė priežastis, kodėl skaitau „Būk turbo“. Apie tą pažadą „jau nuo naujųjų tai plonėsiu“ ir, stebuklas, yra žmonių, kuriems jo pavyksta laikytis! Apie tai su dienoraščiais (ech, kaip gaila, anoniminiais), su receptais, kurių kiekvienas – su detalia maistingumo lentele. Įkvėpimui pradėti ar lieknėti drauge.
 • Man skaniausias tas dar neragautas sausainis, kurio istorija – ne tik ingredientų sąrašas ir nurodymai, ką su jais daryti. Skaniausias tas, apipintas nuotykiais, ritualais ir prisiminimais. Būtent taip renkuosi receptus iš interneto. Ir Aušra su savo „Vaikai ir vanilė“ moka įsiūlyti ir patį paprasčiausią sausainį, kad tu jį suvalgytum su didžiausiu pasigerėjimu. Beje, visi receptai – puikiausiai tinkami visokiausio amžiaus valgytojoms. O tas beprotiškai svarbu, kai virtuvėje „nenoriu“ girdi kur kas dažniau nei „dar!“
 • O vis dėlto maistas ne tik receptai, ingredientai ir idiliškos virtuvės nuotraukos. Išsamios, įdomios, netikėtos Urtės iš „ČiopČiop“ istorijos – ne apie skonius, o apie maistą (ir vyną, kas be ko) kaip gyvenimo būdą.

P.s. Atradimų!

You Might Also Like

7 Comments

 • Reply Sigita 2016 balandžio 27 at 6:17

  Ačiū ačiū už tokius gražius žodžius!! Man tikrai trūksta žodžių kaip dar padėkotin už mano ir mano veiklos įvertinimą! Linkiu didelės sėkmės!

 • Reply Justina 2016 balandžio 30 at 17:40

  Puikus sąrašas ir man nauji atradimai. Ačiū už rekomendacijas ir įkvėpimą pasitempti ir tobulėti, kuriant kokybišką ir gražų turinį.

  • Reply Laura 2016 gegužės 3 at 7:10

   Zmagu, kad į naudą!
   O linkėjimai pasitempti – visiems, ir sau pačiai:) Tad sėkmės, abiems!:)

 • Reply Buk turbo 2016 gegužės 2 at 5:02

  Kaip malonu būti paminėta! 🙂

  • Reply Laura 2016 gegužės 3 at 7:11

   Cha, o aš su džiaugsmu jus paminėjau:)
   Sėkmės!

 • Reply Monika 2016 birželio 16 at 17:46

  O kodėl neskaitote blogų apie natūralų grožį? :)) Aš, žinoma, nepretenduoju į gerųblogų elitą, dar augu, bet kviečiu užsukti pasižvalgyti į svečius. Tikiu, atrasite skaitomų dalykų. Aš moku rašyti, tik gražioms fotografijoms „su instagramo filtrais“ ne visada turiu laiko 😉

  • Reply Laura 2016 birželio 17 at 4:13

   Monika, aš čia nenoriu pataikauti, bet jūsų blog’as man taps pirmasis skaitomas tarp tų apie grožį (jų sąraše nėra, nes nei vieno gero iki šiol tiesiog nebuvau atradusi:))
   P.s. Nelabai mėgėja natūralių grožio stebuklų, bet, atrodo, galiu pradėti ir persigalvoti:))

  Leave a Reply