Aš nėščia

Aš nėščia. Devyniolikta savaitė

2016 rugpjūčio 12

Magija, mistika, šeštasis jausmas, galios, norai – be racionalaus paaiškinimo, netikėtos galimybės ir nauji tikslai. Apie tokį nėštumą dažnai skaičiau. Apie moteris, kurios tarsi iš naujo atgimsta, nori kurti, veikti. Ir vėl taip vaikiškai užkariauti pasaulį.

Kažkas panašais vyko pirmąjį kartą. Panorau piešti, reikėjo kūrybos, ir kiek tų pilnų užrašinių, kuriose suguldyti keisčiausi norai, ateities planai.

Skaičiau apie panašias, kurių va viena pasakojo – leido kiekvieną laisvą minutę miškuose, basomis po pievas, ežere paryčiais. Ir ne kokia „nuplaukusi“ – moteris su ta „rimta“ karjera.

Arba visos tos, spjovusios į „rimtas“ karjeras ir nėrusios ten, apie ką tėvai nuo vaikystės kartojo „neapsimoka“. Apsimoka, kai labai nori!

O visi tie šeštieji jausmai! Sako „aš jaučiu“, „sapnavau“, „mačiau“. Pabunda visos raganos ir gerosios fėjos, įsiklausai į save ir pradedi gyventi kažin kokį stebuklingą paralelinį Mamos iš pasakų gyvenimą.

Klausė manęs: „Na, ką jauti? Ką darai, ko niekad nedarei? Nes va skaičiau/girdėjau/pamenu…“

Ir taip gėda, nes nė velnio, nieko. Nei pakylėjimo, nei norų užsiimti tuo, apie ką nė nesvajojau. O visa, kas įprasta – taip labai pabodę.

Vyrui sakiau: “ Noriu vaikų, bet nėščia būt nebenoriu“. Na taip, man po širdimi – didžiausias įmanomas stebuklas, ir aš jo taip laukiu! Gėda, bet šįkart nėštumas tik nusiskundimai, nuovargis, pykinimas. Ir be prošvaisčių, be pasiteisinimų sau, kad taip – dėl kilnaus tikslo, tad nusišypsok.

Ir aš taip noriu tų sparnų! Pasididžiavimo savimi – savo kūnu, savo pasirinkimu, galimybėmis, noriu meilės pasauliui, šypsenos kiekvienam sutiktam, ir kad tos mintys – gėriu, o ne skundais persunktos. Noriu būti labiau dėkinga – nes kiek tų istorijų, kad „nesigauna“, kad dar – ne laiku, ir galiausiai „nelemta“.

Programuoju save nuo ryto – kad jį pradėčiau nuo „ačiū“, o ne „atsibodo“. Nes yra už ką. O tiems sparnams – tuomet turbūt bus ir jų.

O beje. Aš taip nemėgstu skundų! Nemeluoju. Ir po kiekvieno jo pykstu ant savęs dvigubai.
Bet pavasaris. Gal viskas čia į gera.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply