Aš nėščia

Aš nėščia. Aštuoniolikta savaitė

2016 rugpjūčio 11

Man betrūksta karūnos! Ar visuotinė ta nėštumo stadija, kuomet pasijauti lyg nuo sosto nužengusi karalienė ir visi visi tau čia turi būti pasiruošę linkčioti, sutikti (net jei tu – absoliučiai neteisi), užleisti vietą eilėje ar kelyje.

Nes juk aš – nėščia!! O ką tu padarei gero??

Šitokio pobūdžio susireikšminimas kartais užtrunka iki vaikui sukanka keliolika. Ir baigiasi piktais mamos pareiškimais apie visus, kurie „manęs nė velnio nesupranta“!

Kuomet galvoj tik viena – nėštumas ar jau vaikas, lengva pasimesti ir pamiršti, kad pasaulyje dar daug milijonas dalykų. Svarbių.

Tik kai kiekvieną akimirką tą faktą – vaikelis po širdimi – jauti visu pajėgumu, o dažniausiai ne iš maloniausios pusės, pasimiršti. Kad ne pasaulis aplink tave.

Taip turbūt ir gimsta visa tai:  reikia dėmesio, reikia šilumos, noriu dvigubos dozės supratimo. Bučinių, dovanų ir dar kad visi tik ant pirštų galiukų tavo paliepimu, vos spragteli pirštais.

Ir nors labai dažnai ant liežuvio galo tas „nes na ar tu nematai? Nėščia!“, susilaikau. Čia vyras tas, dažniausiai priverstas matyti mano spindinčią karūną.

O kartu norisi vis įrodinėti, kad nėštumas – ne neįgalumas. Ir aš galiu – viską! Tempti sunkius maišus iš parduotuvės, bėgioti paskui savo pirmąjį, nešti jį rankose, nors išėjom pasivaikščioti, savitarnos plovykloje plauti mašiną, apsieiti su trumpesniu miegu ir bandyti nesiskųsti.

Lengvas pamišimas – norai, ar čia aš ta karalienė, ar maištaujanti paauglė, keičias kas akimirką.

Turbūt ir iš to maišto nusipirkau paspirtuką. Nes juk kieta! Bandyti vytis juo savo pustrečių smarkiai pasiutusį, na ir kas, kad su pilvu. Visad norėjau būti mama, kuri ne šalia vaikų, o kartu su jais. Ir nėštumas, sakau, gal ne itin didelis trukdis padūkti – tik mums dviems.

Beje, paspirtukas – reikalas labai rimtas. 15 minučių intensyvaus rato aplink Vingio parką, ir jau nebesugauni kvapo.

Ir tai 15 minučių džiaugsmo, kai jauties nerūpestingu vaiku, o ne nuoboda mama, kuri tik ir laukia progos pasiskųsti.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply