Dienoraščiai

10 must-do Sicilijoje

2015 spalio 31

Sicilijoje, įsitikinau, reikia bijoti ne mafijos – o kasdien augančių kilogramų. Kiek skonių, pagundų ant kiekvieno kampo! Ir dar tas toks salos atostogų režimas – pusdienis ramaus pasivaikščiojimo kokio jaukaus miestelio siauromis gatvelėmis (kuriomis, eini, ir bac – mašina, po centimetrą nuo sienų iš šonų, atlekia), o po to – koks pasivoliojimas pliaže.

Vieta – ideali poilsiui su mažu vaiku. Per savaitę viską skersai išilgai – laiko pasigrožėti, patyrinėti, o gal ir sugrįžti, kur labiausiai patiko – tam apstu. Visi tokie draugiški, ir na ir kas, kad dažnas anglų kalbos tesupranta mažiau nei kad pats italų.

Šįkart kelionė – visiškai savarankiškai. Laiko viską nuo A iki Z susiplanuoti nebebuvo kada, tad kas vakarą, pačiam mažiausiam užmigus, gūglindavom kitos dienos maršrutus, vietas ir kitas nakvynes. Ir viskas buvo super!

Na o čia, kas pažadėta – įsimintiniausia, ir ką tikrai verta pamatyti/pabandyti. O šiaip – į Siciliją sugrįšiu! Čia turbūt rimčiausias argumentas, jei jau klausiat, ar ten verta:)

  1. Atostogos Sicilijoje – sakiau, ne laikas dietoms. Bent man po jų laukė kelios dienos su špinatų lapais ir bėgimo takeliu, srūvančiu nuo prakaito. Kruasanai pusryčiams, ledai, makaronai (kiekviename prekybos centre užimantys turbūt trečdalį ploto) su visokiausių skonių pesto, jūros gėrybės, koks tūkstantis sūrio rūšių, gnocchi, arancini (šių paragauti – privalu!) ar cannoli – net nereikia vardinti, viskas žinoma. Bet tai dalykai, kurių prisiragauti – į valias, tiesiog būtina. Šviežia ir taip beprotiškai skanu! O tie sportai ir salotos pusryčiams/pietums/vakarienei, ai, tebūnie – kai sugrįši. Kainos – jos visiškai nesikandžioja. Už gardžiausius itališkus skanėstus mokėsi tiek pat, o ir mažiau nei namuose.

DSC_0919

2. Per savaitę netapau Sicilijos paplūdimių eksperte, bet visi jie aplankyti – labai skirtingi. Mažame miestelyje Seliununte galėsi degintis tūkstančius skaičiuojančių šventyklų griuvėsių papėdėje. Bet geriausia, ką pavyko rasti – San Vito Lo Capo. Jaukus, ramus kurortas su nuostabiais paplūdimiais. Ir dar! Kone palei kojas plaukiojančiomis didžiulėmis žuvimis! Vieną tokią, jūron pabraidyti išėjęs turistas, pagavo rankomis. Vakarienei nepasiliko – pasigyrė, ir paleido.

collage_20151031190356540

DSC_0569

DSC_0938

DSC_0963

DSC_0971

3. Sicilija labai įvairi. Miestuose susipynę ne dešimtmečiai, o tūkstanmečiai, ir viso to liudijimai – verti dėmesio. Baroko palikimo čia taip pat gausu. Ir ne po bažnyčią didesniame mieste, miestai – tarsi laikmečio mozaikos, su visais būtinais architektūriniais atributais. Turistų albumuose rekomenduoja UNESCO saugomą Nota (apsilankymas čia turbūt neužtruks ilgiau nei porą valandų), bet aš siūlau pasirinkti Catania. Bus kur akis (ir objektyvą) pasukioti.

 

DSC_0863

DSC_0868

DSC_0869

DSC_0891

DSC_0908

4. Viduramžiai taip pat paliko savo palikimą. Pakilk į netoli Trapani esantį Erice (o kokie vaizdai nuo kalno!), o jei nori ne tik pamatyti, bet ir praleisti pusdienį pliaže – trauk į Cefalu. Jaukios super mažos gatvės, ir, beje, čia – bene geriausia vieta susirinkti visus suvenyrus likusiems namuos. Vaikams ypač – kone kiekvienoje suvenyrų krautuvėlėje aibė medinių žaislų, vietinės gamybos.

collage_20151031191646621

DSC_0516

DSC_0524

DSC_0541

collage_20151031182127027

5. Senovės romėnų ir graikų palikimas – privalu tai čia aplankyti. Teatrų, šventyklų griuvėsių – vos ne kiekviename didesniame mieste. Tačiau turbūt pakanka vieno įspūdingiausio – šalia Agrigento esantis šventyklų slėnis – Valle dei Templi. Nieko geriau saloje nerasi. Ne tik pamatyti, bet ir pajausti – įspūdingą istoriją šalia savęs. Šiam reikalui skirk bent 3 valandas – ramiam paklaidžiojimui – teritorija didelė, o ir pamatyti yra ką.

collage_20151031191809797

DSC_0627

DSC_0629

DSC_0641

6. Jei jau Sicilijoje, tai Etnos negali praleisti. Mums kiek nenuskilo – užklupo audra (ne, ne stiprus lietus. Tikrų tikriausia audra, su perspėjimais į telefoną – slėpkis), tačiau vis dėlto kilome automobiliu viršun. Aukščiausiai taip galima atvykti iki 2 km aukščio virš jūros lygio. Nori aukščiau? Tuomet – tik keltuvu (30 € žmogui). O jei, sakai, gaila – aukis kedus, lėk viršun savom kojom! Kitąkart, pasižadėjom, taip ir padarysim:)

collage_20151031210413825_20151031210423122

7. Jūros gėrybės vertos atskiro paminėjimo! Jei nori jų šviežių, skubėk į šalią Catanios centrinės aikštės (Piazza del Duomo) esantį žuvų turgų – sako, geriausią visoje Sicilijoje. Įsigyk šviežios, arba suvalgyk šalia esančiame restorane. Pavadinimo nepasakysiu, bet jei ieškosi – prie pat aikštės fontano. Išsirinkau tiek visokio gėrio, kad porciją dalinomės trise!

DSC_0801

8. Vairavimas Sicilijoje – išbandymas net ir geriausiems kelyje. Nors vairuoti patinka beprotiškai, čia už vairo sėsti nepanorau (ačiū, Vytai!) Apsišarvuok kantrybe, ir atvyk pailsėjęs – Palermo gatvėse kaip kokiame „Need for speed“. O šiaip – aplink salą automobiliu, pats geriausias sprendimas. Kasnakt – vis kita lova, kasdien – po naują miestą. Automobilį galėsi pasiimti vos išėjus iš oro uosto (užsisakyk internetu), ir nepagailėk papildomų išlaidų draudimui – čia turto ant keturių rato nelabai kas saugo. Nei savo, nei kitų.

DSC_0764

9. Kasnakt stengėmės nakvoti vis kitaip. Ir ką čia geriausio išbandyti – itališką kaimo turizmą (Agriturismo). Gal karvių, žvelgdama pro terasą nesutiksi, bet ramybės, svetingumo ir šiltų kruasanų bus tikrai. Visos jos – atokiau miestų, kalnuose, šalia vynuogynų ar alyvuogių laukų. Arba! Namelį ant jūros kranto. Iš kurio – tiesiai į paplūdimį. Už vau kokias mažas kainas rasi tokį kur atokesniame krašte (ieškok per „AirBNB“). Bet tai romantikos – per akis. Gali gauti namelį, su kiemeliu, už kurio vartelių – 50 m iki jūros smėliu.

DSC_0957

10. Lagamine atsirado vietos vakarinei suknelei, tinkančiai romantiškam pasivaikščiojimui miesto gatvėmis. Ir ją ištraukiau Sirakūzuose. Būtinai šį miestą, ir, geriausia, su nakvyne senojoje miesto dalyje, įtrauk į būtinų aplankyti Sicilijos vietų sąrašą. Jaukus, tvarkingas (hm, ko nepasakyčiau apie visą Siciliją…), labai gyvas – tiek dieninėms, tiek naktinėms klajonėms.

DSC_0704

DSC_0705

DSC_0731

DSC_0732

DSC_0752

collage_20151031194804339

Kur nakvoti? Čia mūsų geriausių vietų sąrašas:

  • Apartamentai Palerme. Tie patys, kuriuose pasitiko namuose kepti reto skanumo keksiukai ir labai itališka šeimininkės močiutė, nenorėjusi atsisveikinti su Augustu.
  • San Vito Lo Capo pasirinkome naują, šeimai priklausantį viešbutuką, pro kurio terasą – jūra, iki kurios 150 m. Jauku ir vėl – labai svetinga.

DSC_0925

  • Vieta Etnos papėdėje. Pripažinsiu – kambariai maži, o ir patogumų trūko. Bet grįžčiau ten neabejotinai dėl labai šiltų šeimininkų, kvietusių prie bendro vakarienės ir pusryčių stalo. Mažajam taip pat buvo kas veikti – dūko kieme (kuriame už tvoros- mini ferma) su dviem mažom italėm.

collage_20151031182813431

  • Sirakūzuose pasirinkome nakvynę centre. Pro savo kambario langą turbūt būtų galima pliaukštelt rankomis su priešais gyvenančiais! Arti visko, ką tik reikia pamatyti šitame mieste.

collage_20151031184216842

  • Vienintelė vieta, į kurią grįžome dukart. Su reikalu – pirmąjį palikau, saugiai paslėpusi stalčiuje, mūsų visų pasus. Bet buvo verta! Jauku, o kiek vertas šeimininkų kurtas interjeras!
  • O va čia – itališkoje kaimo turizmo sodyboje – buvo labai idiliška. Kalnai aplinkui, tūkstančiai svirplių naktį, absoliuti ramybė. Ir šiltučiai kruasanai pusryčiams!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply